Kodek “Hi-Low Aerobics”

December 11 2016, 0 Comments

Šī gada 16. septembrī klajā nāca augtsākas raudzes elektroniskās deju mūzikas ieraksts Hi-Low Aerobics. Tas ir retrospektīvs treku kopums no Kodek`a Juke ēras. Kodek`u mēs pazīstam kā kvalitatīvas elekroniskās mūzikas autoru un kā publisku personību, kurš allaž piesaistījis sev uzmanību ar krāsainiem 80-to gadu sporta tērpiem, un ekstravagantajām, dzīvajām performancēm. Pieminēšanas vērts ir arī fakts, ka viņa albums “Flavors of the future” tika atzīts par labāko elektroniskās mūzikas albumu 2012. gadā, kuru gan kā ievērīgu sasniegumu netraktē, bet uzskata par likumsakarīgu darba rezultātu, izsakoties - "tas tā… vairāk vecmāmiņas priekam."

Kodek`s vairāk kā desmit gadu garumā ir gājis cauri dažādiem elektroniskās mūzikas žanriem, kā piemēram breakcore un shitcore, chiptune, skwug , skweee, u.c. Savukārt Ieraksts Hi-Low Aerobics ir daudzpusīga juke un electro tēmu kompozīcija, kuru raksturo sātīgs analogais skanējums un nepakļāvīgi, konsistenti ritmi.Ieraksts, kuru radot Kodek`s iedvesmu smēlies Chicago Juke un Ghetto House pasaulēs, sastāv no 9 mainīga rakstura kompozīcijām, no kurām divi treki ir DDA biedru aranžēti darbi – Niklāvz remiksējis skaņdarbu '’Right now'’, bet TV Maskava izveidojis savu “All I wanna do” versiju.

Kodek`s atklāj, ka pie relīzes materiāla darbs tika uzsākts 2012. gadā, kopš savā īpašumā ieguva mpc1000. Uzreiz lika to lietā, testējot tā iespējas un limitus. Darbs noritējis nesteidzīgi, nav ticis mērķēts uz konkrētu rezultātu un termiņiem. Kā par darba norisi izteicās autors: “Es vienkārši spēlējos un, kad radās kaut kas, kas pašam likās ievērības cienīgs, ierakstīju to.” Ieraksts tika pabeigts 2014. gada sākumā un tika noglabāts vēlākam laikam. 2016. gadā, pēc relīzes uziešanas un atkārtotas noklausīšanās, kā arī sekojot Tehno Sulu Ierakstu pamudinājumam izdot CD, nolēmis, ka šis darbs nav jātur zem pūra un ir jāpublicē. Interesanti, ka mūziķis, publicējot materiālu, kuru radījis pirms trim gadiem, nav izmainījis ne detaļu un visi treki saglabāti neskarti, kas, to zinot, piešķir relīzei spēcīgu raksturu.

Šobrīd Kodek darbojas daudzsološajā Erica Synth – tā ir vizionāru, mūziķu un inženieru komanda, kura nodarbojas ar modulāro sintizātoru un ārvalstu tirgos konkurētspējīga zīmola radīšanu. Kompānijas veidotie instrumenti ir globāli atzīti un mīlēti. Kodek`s – testē sintezatoru lietojamību, meklē un labo kļūmes, piedalās festivālos un demonstrē instrumentu iespējas, kā arī uzņem demo video. Viņš atzīst, ka darbs Erica Synth komandā atsaucas uz radošo darbību, konkrētāk – līdz ar darbošanos pie modulārajiem instrumentiem, arī mūziku sācis veidot un spēlēt ar tiem, un atklāj, ka darbs šajā komandā, viņa radošo darbību ietekmē pozitīvi un ļauj ikdienu pavadīt mūziķim ļoti veselīgā gaisotnē.Hi-Low Aerobics vari iegādāties gan virtuālā, gan taustāmā formātā. Pasūtot disku, līdzi tiek dots oriģinālu uzlīmju komplekts. Diska vāciņa autors ir Lazy Bra.

Lejupielādēt Hi-low Aerobics un iegādāties cd vari šeit!

Seko Kodek'am: Twitter Bandcamp Soundcloud Facebook Youtube Tumbrl

Blogga autors: Roberts Džeriņš


Comments

comments