Oriole “The Mushroom music” Vol.4

January 15 2017, 0 Comments

2017. gads pašmāju mūzikā ir ieradies ar vērienu. Mūsu putniņš Oriole klajā laiž sēņu mūzikas jeb The Mushroom Music ceturto albumu. Pirmais un otrais šīs sērijas ieraksts gaismu ieraudzīja 2011. gadā, pievēršot sev samērā plašu uzmanību vietējās mūzikas aprindās ar netradicionālu skanējumu un drosmīgu eksperimentālo vilni. Tām 2013. gadā pievienojās The mushrooms music vol. 3, turpinot vest klausītāju astrālā ceļojumā pa abu pirmo daļu iemīto taku. Šī gada 14. Janvārī iepriekš minētajām relīzēm pievienojas Orioles svaigākais veikums The mushrooms music vol. 4.

Relīze sastāv no 18 krāsainām kompozīcijām. Skanējums ir raibs, daudzveidīgs un dzīvs. No viegla, sapņaina skanējuma bieži nokļūstam tumšās noskaņās, kas garantē psihodēliska, neparedzama apziņas lidojuma efektu. Oriole skaņdarbos periodiski iespēlējis vienojošus elementus it kā atgādinoši atgriežoties pie pamata noskaņas un skaņām, kas raksturīgas nevien visai relīzei, bet sēņu mūzikas sērijām kopumā. “Tās ir tieši tās noskaņas, kuras vēlos akcentēt savā mūzikā. Sēņu mūzika ir brīva un bez robežām. Tā ir Hiphopa eksperimentālā psihodēlija.”Oriole.

ugis
Foto autors: Māris Dejus

Pie sēņu mūzikas ceturtās daļas strādāts 2 gadu garumā. Lai gan ar pārtraukumiem, bet darbs noritējis intensīvi, it īpaši pēdējā pusgadā, kad savilkti pēdējie kontrasti, veikts māsterings un galīgā apstrāde. Relīzes radīšanā izmantots FL Studio un atsevišķas relīzi vienojošas detaļas iespēlētas uz analogajiem sintezatoriem. Radot materiālu, Oriole iedvesmas smēlies Paul White, Flying Lotus darbos un rokmūzikas grupu psihodēliskajās ģitārspēlēs. Par papildus iedvesmas lādiņu atbildīgi arī Mr. Myster un Gas of Latvia, kā arī visa DDA ģimene, tomēr galvenos iespaidus Oriole smēlies visā apkārt notiekošajā, audio formātā pārvēršot ikdienā pieredzēto, savus iespaidus par notikumiem, viedokļus par aktuālām un laikmetīgām tēmām (attiecīgi arī treku nosaukumi), kā arī skaņu piešķirot saviem pārdzīvojumiem un emocijām. “Tāds pamatā arī ir sēņu mūzikas koncepts. Savu dzīvi, domas un sajūtas es pārtulkoju mūzikā. Ja es būtu rakstnieks, es noteikti rakstītu tādu pašu grāmatu. Sēņu mūzika ir manis piedzīvotais konkrētā laika posmā. Tā ir kā mana dienasgrāmata.”Oriole.

The mushrooms music vol. 4 lejupielādei pieejama digitālā versijā un arī taustāmā formātā, par kuru parūpējies Skaņu mežš sadarbībā ar Shape platform. Oriole un Shape platform sadarbības un draudzības saknes radušās jau 2012. gadā un, nu, kļuvis zināms, ka Oriole duetā ar video mākslinieci Lindu Kononi ir vieni no 3 latviešu māksliniekiem, kuri iekļauti prestižajā Shape platform 2017. gada mākslinieku sarakstā, līdzās 45 citiem augsta kaluma eiropas mūziķiem. Masteringu veicis ansis Dirty Deal Audio HQ studijā, par vizuālo noformējumu rūpējies Tron Karton.

Skaties bildes no albuma prezentacijas pasākuma šeit!

Albums taustāmā formātā pieejams iegādei veikalā Hoodshop, brīvības ielā 72 k2, Rīgā.

Lejupielādē The Mushrooms Music Vol. 4

Seko Oriole Facebook Soundcloud Twitter Bandcamp Youtube

Blogga autors: Roberts Džeriņš


Comments

comments