Treniņu Trešdiena | Marts

March 21 2017, 0 Comments

29. martā organizējam šī gada trešo Treniņu Trešdienu vakaru.

Kā varbūt esat pamanījuši, katru reizi pasākums nedaudz atšķiras no iepriekšējā - tā arī šoreiz. Marta TT vakars iedalīts nu jau piecās daļās.

Pasākumu sākam (18:00) ar diskusiju un sarunu ar festivāla Skaņu Mežs un SHAPE Platforma organizatoriem un koordinātoriem - Viestartu Gailīti un Rihardu T. Endriksonu. Uzdosim jautājumus un klausīsimies stāstus par festivāla tapšanu un attīstību, ietekmi uz lokālo scēnu, par to, kas ir SHAPE platforma un kā tā darbojas, un daudz ko citu. Visi klātesošie aicināti iesaistīties sarunā (apraksts zemāk).

Turpinājumā (19:00) norisināsies mūziķu kopdarba rezultātā radīto skaņdarbu prezentācijas ar stāstiem par darba procesu. Mūziķu kopdarbu uzsākām Februāra TT pasākumā un tā ietvaros izveidojās 9 mūziķu grupas. Pirmajā mūziķu kopdarba aktivitātē piedalās 21 mūziķis (mūziķu un grupu uzskaitījums zemāk).

Kad būsim noklausījušies marta mēnesī radītos skaņdarbus (21:00), iepazīstināsim ar jaunajiem dalībniekiem, kuri ņem dalību mūziķu kopdarba otrajā etapā.

Vakara noslēgumā (21:30) būs uzstāšanās un nelielas sarunas mūziķu W3C, WTOOO un Don D'LaCaramelle aka DJ Silky Danger izpildījumā. Uzstāšanās laiks būs tas brīdis, kad gan esošie, gan jaunie mūziķu kopdarba dalībnieki būs aicināti dalīties jaunās grupās, lai aprīļa mēneša laikā ietu studijās un veidotu skaņdarbus, kurus prezentēs 26. aprīļa Treniņu Trešdienas vakarā.

Gaidām Jūs ciemos! Durvis atvērtas no 17:00, ieeja bez maksas.
Links uz facebook pasākumu šeit.

VAIRĀK PAR VAKARA DISKUSIJAS TĒMU UN DALĪBNIEKIEM:

Skaņu Mežs ir nepieradinātās mūzikas un mākslas festivāls, kas jau gandrīz 15 gadus Latvijas klausītāju uzmanībai nodod dažnedažādu mākslinieku daiļradi no visas pasaules. Skaņu Mežs tiek organizēts, lai atainotu novatorās norises mūzikas pasaulē un lai provocētu aizraujošus muzikālus notikumus Rīgā un citviet Latvijā, tādā veidā padarot šo vietu kulturāli interesantāku tās iedzīvotājiem. Tieši tāpēc Skaņu mežā bieži dzirdami mūziķi, kuru daiļrade gan pārsteidz, gan garlaiko, gan šokē, gan nav acumirklī uztverama.

Kā Skaņu Mežs mainījis pilsētu šo 15 gadu laikā vai kā pilsēta mainījusi Skaņu Mežu? Kas ir SHAPE platforma? Kā Skaņu Mežs kļuva par vienu no 16 festivāliem, kas tajā piedalās? Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem atbildes meklēsim Treniņu Trešdienu trešajā sarunu vakarā.

Diskusijā piedalās:

Viestarts Gailītis dzimis 1970.gadā Rīgā, studējis politikas zinātni, kopš 1988. gada ar pārrāvumiem strādājis par žurnālistu, kopš 2000.gada organizē eksperimentālās mūzikas koncertus, kopš 2003.gada - nepieradinātās mūzikas festivālu Skaņu mežs.

Rihards Endriksons ir festivāla "Skaņu mežs" radošais direktors un viens no platformas SHAPE koordinētājiem, kā arī žurnālists, kas rakstījis tādiem medijiem kā "Kultūras diena", Tvnet, Delfi, "Veto Magazine", "Mūzikas Saule" un Satori.

MŪZIĶU KOPDARBA SKAŅDARBU PREZENTĀCIJAS UN SARUNAS:

Februāra TT vakarā uzsākām jaunu aktivitāti – mūziķu kopdarbu. Pasākuma ievadā, kas pulcēja elektroniskās mūzikas radītājus, intrumentālistus un vokālistus, ansis prezentēja katru no dalībniekiem, un vakara gaitā izveidojās 9 mūziķu komandas – grupas:

1. Oriole + Drip Koord + Flows + Oskars Račevskis;
2. Multilux + W 3 C;
3. LABAIS DAMA MUSIC CORP + WTOOO;
4. Mr. Myster + Figūras + Miseralist;
5. LABAIS DAMA MUSIC CORP + Figūras + Tv Maskava;
6. Tv Maskava + DŽŪKA ČŪSKA + Ezeri (Miķelis Putniņš);
7. Bandmaster (Andis Ansons) + Ezeri (Miķelis Putniņš);
8. Elvi Soulsystems + Aleksis Luriņš;
9. ansis + Mona Lesko + Rūdolfs Zagorskis (KASETES) + Viesturs Melders.

Grupu uzdevums ir mēneša laikā kopīgi izveidot skaņdarbu, kuri tiks prezentēti marta Treniņu Trešdienu ietvaros. Skaņdarba prezentācijas laikā mūziķi tiks aicināti arī pastāstīt par darba procesu - par to, ko iemācijušies, kas jaunradīts un kādi bijuši procesa ieguvumi un šķēršļi.

Pasākumu atbalsta: Kokmuižas alus, Discomania.lv, ONE ONE, Darbnīca, Klubs "Piens" un Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departaments

P.S. Iedvesmai skaties bildes no Februāra Treniņu Trešdienu vakara:


Comments

comments